تبلیغات
تمدن اسلامی - نبرد گذشته و آینده

تمدن اسلامی

جنبش نرم افزاری راهکار تحقق تمدن اسلامی

سه شنبه 18 اسفند 1388

نبرد گذشته و آینده

نویسنده: امیر   طبقه بندی: سیاست، 

در بررسی تاریخ ملل و اقوام گذشته چندین رویکرد کلی وجود دارد، رویکردی که توسط «هگل»- فیلسوف شهیر آلمانی- در قالب نظریه دیالکتیک در حوزه تاریخ اندیشه ارائه شد اولین تئوری منسجم در این مقوله است. «فویرباخ» شاگرد «هگل» دید مادی در نظریه «هگل» را پروراند و آن را به «مارکس» ودیعه نهاد. از آن پس اصطلاح «فلسفه تاریخ» در مباحث آکادمیک رونق بخصوصی یافت و نظریه غالب این مبحث ، سیر تکاملی مادی – اقتصادی «مارکس» بود ، در طرف مقابل «راست های هگلی» قرار داشتند که نظریه دیالکتیک در حوزه اندیشه را بیشتر می پسندیدند.

نظریه سوم در حوزه «فلسفه تاریخ» تز اسلام مبنی بر «نبرد حق و باطل» در طول تاریخ است. این نظریه گرچه در میان اندیشمندان و متفکران قرن حاضر مورد استقبال قرار نگرفته – که خود می تواند موضوع مقاله ای مجزا گردد – اما حقیقت تاریخ گذشتگان و آینده گان بوده و خواهد بود.

با رویکرد دینی – اسلامی به تاریخ ، انقلاب اسلامی نقطه عطفی برای بشریت و جهانیان بوده و است. انقلابی که با تز « سیر تکاملی» یا «دیالکتیک» یا نظریات «پست مدرن ها» قابل تحلیل و بررسی نیست، زیرا در ریل توسعه اندیشه و تکنولوژی – به معنای غربی آن- قرار نمی گیرد. ولی در رویکرد « نبرد حق و باطل» انقلاب اسلامی سرآغاز انقلابهایی ست برای اضمحلال سپاهیان شیطان. انقلاب سال 57 آغاز کار است نه انتهای آن، آغازی بر پایان هیمنه تفکر و فرهنگ غرب بر زنده گی بشر. نوید دهندة آزادی از شر بت های مدرن، نوید دهنده حکومت جهانی اسلام.

نبرد حق و باطل در حال حاضر دو نمود بارز و عینی دارد، یکی در داخل مرزهای جغرافیایی ایران و دیگری در عرصه خاور میانه.

وقایع اخیر کشور عزیزمان پس از انتخابات شکوهمند ریاست جمهوری را می توان نبردی میان مدافعان تفکر کهنه و بدرد نخور لیبرال دموکراسی و تفکر آینده بشریت یعنی حکومت جهانی اسلام قلمداد کرد. در یک سوی انتخابات تفکری قرار داشت که داعیه دار مدیریت جهان بود و در سوی دیگر تفکری که داعیه دار ارزان کردن قیمت گوجه فرنگی برای افزایش رفاه عمومی بود. – اشاره به نقطه نظر یکی از کاندیداها-

طرفداران تفکر لیبرال دموکراسی در ایران سعی داشتند با توهم و دروغ پردازی «جسدِ گرم» فرهنگ و تفکر غرب را جانی دوباره بخشند که به نظر می رسد نتوانستند، و نخواهند توانست.

نمود دیگر «نبرد حق و باطل» در خارج از مرزهای جغرافیای ایران سرفراز، نبرد میان سران مقاومت و اسرائیل غاصب است. اسرائیل به عنوان مدافع تفکر «لیبرال دموکراسی و هژمونی فرهنگ غرب» در خاور میانه و گروه های مقاومت به عنوان مدافعان «تفکر حکومت جهانی اسلام و فرهنگ شیعه» .

با توجه به شکست طرفداران لیبرال دموکراسی در ایران حال چشم ها به جنگ آینده اسرائیل با یکی از کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه یا ایران دوخته شده ، زیرا شکست هر یک از طرفین در این نبرد آینده جبهه حق یا جبهه باطل را معین خواهد نمود.

با توجه به فعل و انفعالات رخ داده در درون اسرائیل انتظار می رود در یک سال آینده این رژیم سفاک دست به تجاوز به یکی از ممالک مذکور یازد. در این میان فلسطین و لبنان مساعدترین مکان ها برای خونخواری این رژیم پلید است. حمایت ایران از گروه های مقاومت فلسطین و لبنان در طی هفته های اخیر در قالب جلسه گروه های مبارز فلسطینی با رهبر معظم انقلاب و جلسه مشترک دکتر احمدی نژاد- بشار اسد- سید حسن نصرالله را می توان در این راستا تحلیل کرد.

گروهی از تحلیل گران تاریخ عنوان کرده اند تمدن های بزرگ پس از جنگی همه گیر متولد شده اند یا از میان رفته اند. حملة فرزندان رومُلس به یونان و اضمحلال تمدن یونان و سربرافراشتن تمدن روم، حمله « بربرها» به تمدن روم و تولد تمدن کلیسا و جنگهای صلیبی و در پی آن شروع دوران رنسانس و جنگ های 30 ساله و به تبع آن ایجاد تمدن مدرن همه و همه در این مقوله می گنجند، حتی نظام جدید بین الملل نیز پس از جنگ جهانی دوم شکل و نظم خود را یافت.

اگر چه بعضی از ایرانی ها در خواب 200 ساله آباء و اجداد خود خفته اند، اما غرب همانند فردی پیر ، مرگ خود را به خوبی حس می کند، لذا با طرح حمله به خاور میانه خواست با شوک و تنفس مصنوعی خود را زنده نگه دارد، اما نتایج نبردها یکی پس از دیگری علیه جبهه باطل رقم خورد. شکست آمریکا در عراق ، زمین گیر شدن ناتو در افغانستان ، اولین شکست اسرائیل در جنگ 33 روزه ، از بین رفتن هیمنه شکست ناپذیری اسرائیل در جنگ22 روزه غزه ، قضیه صعده یمن و در آخر انتخابات ایران همه و همه تیرهایی است بر پیکره عظیم الجثه و بی رمق فرهنگ و تفکر غرب. حتی گروهی کوشیدند با شعار «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» آخرین خوش خدمتی را به ارباب پیر جهان بنمایند، ولی افسوس که :

« همه نظاماتی که بشر از چند قرن پیش در جست‌وجوی یوتوپیای لذت و فراغت -که همان جاودانگی موعود شیطان است برای آدم فریب خورده- به مدد علم تکنولوژیک بنا کرده است، یکی پس از دیگری فرو خواهد پاشید و خلاف آنچه بسیاری می پندارند، آخرین مقاتله ما -به مثابه سپاه عدالت- نه با دموکراسی غرب که با اسلام امریكایی است، که اسلام امریكایی از خود امریكا دیر پاتر است. اگر چه این یکی نیز و لو «هزار ماه» باشد به یک «شب قدر» فرو خواهد ریخت و حق پرستان و مستضعفان وراث زمین خواهند شد.»(1)

 

 

 [(1) شهید آوینی ؛ فراز آخر مقاله، دولت پایدار حق فرا می رسد ]

 

نویسندگان

نظرسنجی

  چند درصد از مطالب وبلاگ را مطالعه نمودید؟ • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
log