تبلیغات
تمدن اسلامی - تناقض­ های ناگزیر جنبش سبز در بیست و پنجم بهمن

تمدن اسلامی

جنبش نرم افزاری راهکار تحقق تمدن اسلامی

یکشنبه 24 بهمن 1389

تناقض­ های ناگزیر جنبش سبز در بیست و پنجم بهمن

نویسنده: امیر   طبقه بندی: سیاست، 

این مطلب برای سومین بار است که در این وبلاگ آپلود میشود. در دوبار گذشته به طرز شگفت آوری مطالب از وبلاگ شخصی این جانب حذف گردیده است.


بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری، گروهی - که با قبول قانون اساسی وارد معرکه انتخابات شده بودند - با بی­اعتنایی نسبت به اصول مصرح قانون اساسی رئیس جمهور منتخب مردم را غیر قانونی، و به تبع آن دولت دهم را فاقد مشروعیت قلمداد کردند.

با ادامه رفتارهای غیر قانونی گروهی قدرت طلب و با ریزش عقبه مردمی این طیف شاهد رفتارهای متناقض سران جنبش سبز بودیم. این افراد که در دام هوی های نفسانی خویش گرفتار آمده بودند هر از چندگاهی ابتکاری از خود بروز می دادند شاید در میدان سیاست زنده بمانند و نوکری شیطان بزرگ را به جا آورند.

در آخرین این تناقضات شاهد این هستیم که اصحاب فتنه از دولتی که آن را فاقد وجاهت قانونی معرفی کرده بودند درخواست مجوز راهپیمایی – بخوانید آشوب- کرده اند. بهتر است بدنه جنبش سبز و رهبران آن به این سوال پاسخ دهند که بالاخره دولت دکتر محمود احمدی نژاد مشروعیت دارد یا خیر؟

1- اگر دولت دهم از دید حضرات عالی مشروعیت ندارد پس درخواست مجوز از یک دولت فاقد وجاهت قانونی چه معنی دارد؟

2- اگر دولت دهم مشروعیت دارد پس اردو کشی های خیابانی سال 88 با چه نیتی مدیریت می شده است؟ آیا فکر نمی کنید اگر قانونی بودن دولت را بپذیرید دیگر دلیل اعتراضات پس از انتخابات، رنگ خواهد باخت؟

3- آیا درخواست مجوز به معنای پذیرش مشروعیت این دولت نیست؟

4- آیا در خواست مجوز از دولتی که انحلال آن درخواست شماره یک جنبش سبز می باشد به معنای عقب نشینی از مواضع اولیه این جنبش نمی باشد؟

نکته دیگر

چندی پیش شاهد این بودیم که جنبش سبز در ادعایی عجیب؛ قیام مردم تونس و مصر را الهام گرفته از الگوی مبارزاتی جنبش سبز در ایران قلمداد کرد. این پندار – یا همان ادعا- خیلی سریع در سایت های حامی جنبش سبز گسترش یافت و در رسانه های فارسی زبان انگلیس و آمریکا مورد دفاع قرار گرفت.

در واکنش به این ادعا جریان اصولگرا در ایران قیام مردم مصر و تونس را نمونه واقعی صدور انقلاب اسلامی عنوان کردند. در این بهبوه بود که خبر درخواست مجوز برای راهپیمایی 25 بهمن شایع گردید.

در خصوص نیت برپایی این راهپیمایی چند ابهام وجود دارد که لازم است اصحاب جنبش سبز در اسرع وقت به آنها پاسخی در خور دهند:

1-     گروهی از اصحاب جنبش سبز ادعا دارند اگر مردم مصر و تونس توانستند درخواست هایشان جامه عمل بپوشانند، پس ما هم می توانیم با ادامه اعتراضات مطامع خویش را بر حکومت تحمیل نماییم!

اگر این ادعا را می پذیرید پس می خواهید با الهام از قیام مردم مصر و تونس به اردوکشی خیابانی خود جانی دوباره بخشید. در این صورت این شما خواهید بود که از قیام مصر و تونس الهام می گیرید نه بالعکس، پس بهتر است در خصوص ادعای الهام قیام مردم تونس و مصر از جنبش سبز ایران تجدید نظر نمایید. و به این پرسش، پاسخ گویید که چرا ادعای پوچ الهام مردم مصر و تونس از خودتان را مطرح نمودید؟ آیا می خواستید به طرفداران خود به صورت کاذب روحیه بخشید؟ آیا می خواستید با ارائه مشتی دروغ –یا بهتر بگویم توهم- مسائل را وارونه جلو دهید؟

2- طبق نامه سران جنبش سبز این راهپیمایی صرفا جهت حمایت از قیام مردم مصر و تونس صورت خواهد پذیرفت. در این صورت این سوال مطرح است که چرا این حمایت در 22 بهمن ابراز نشد؟ شما می توانستید با علائم و پلاکاردهای ویژه تان در راهپیمایی 22 بهمن حضور بهم رسانید و شعارهای دلخواهتان را در حمایت از هر قوم و قبیله ای سر دهید، چرا ا ز این امر امتناع ورزیدید؟ آیا این کار مصداق ایجاد انشقاق در صفوف مردم نیست؟ آیا این مهم با شعارهای انتخاباتی سران جنبش سبز منافات ندارد؟


نویسندگان

نظرسنجی

  چند درصد از مطالب وبلاگ را مطالعه نمودید؟ • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
log