تبلیغات
تمدن اسلامی - در پاسخ به هجمه سالیانه صدا و سیما به خاكریزهای خودی

تمدن اسلامی

جنبش نرم افزاری راهکار تحقق تمدن اسلامی

یکشنبه 14 خرداد 1391

در پاسخ به هجمه سالیانه صدا و سیما به خاكریزهای خودی

نویسنده: امیر   طبقه بندی: سیاست، 

در پاسخ به هجمه سالیانه صدا و سیما به خاكریزهای خودی

و

بمناسبت آغاز بیست و سومین سال انتقال زعامت مسلمین به امام خامنه­ ای

قالب كسانی كه مختصر اطلاعی از روند جلسه مورخ 68/03/14 خبرگان رهبری دارند بالاتفاق اذعان مینمایند آنچه صدا و سیما بصورت گزینشی از جلسه مذكور در ایام ارتحال امام خمینی از رادیو وتلوزیون حكومت اسلامی پخش می­نماید خیانت به جایگاه و مقام رهبری و توهین به شعور خبرگان رهبری است. لذا بر خود لازم میدانیم تا به سیاق معمول بجای پاسخ به هجمه­ های دشمنان این مرز و بوم به خنجر از پشت خودی­ها پاسخ گوییم.

نقش حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی در انتخاب آیت ا... سیدعلی خامنه ­ای در جلسه رای گیری مجلس خبرگان بمنظور انتخاب رهبری انقلاب اسلامی چه بود؟

در جلسه 14 خرداد سال 68 مجلس خبرگان ابتداعاً بحث پیرامون شورایی و یا فردی بودن رهبری نظام درگرفت. آقایان هاشمی رفسنجانی و سید علی خامنه ­ای نیز از جمله موافقان شورایی شدن رهبری بودند. در این میان سخن از شورای 7 و سپس شورای 5 و سپس شورای 3 نفره رهبری به میان می آید و در نهایت سه تركیب زیر جهت شورای رهبری پیشنهاد میشود:

پیشنهاد اول: آقایان خامنه­ ا­ى، مشكینى و موسوى اردبیلى

پیشنهاد دوم: آقایان خامنه­ اى، مشكینى، موسوى­ اردبیلى، هاشمى و سیداحمد خمینى

پیشنهادسوم: آقایان خامنه ­اى، مشكینى، موسوى اردبیلى، فاضل ­لنكرانى و جوادى آملى

مشاهده میشود كه در هر سه پیشنهاد نام آقای خامنه ­ای قید گردیده و این نشان دهند یك توافق و اعتماد عمومی به شخص ایشان بود.

در مقابل مدافعان فردی شدن رهبری در دفاع از دیدگاههای خویش به سخنرانی می پردازند در این میان از آیت ا... گلپایگانی بعنوان كاندیدای رهبری سخن به میان می آید. مرحوم آیت ا... آذری­ قمی بعنوان مطرح كننده این موضوع در دفاع از طرحشان اینگونه بیان میكنند كه به دلیل قید مرجعیت در قانون اساسی بهتر است آیت ا... گلپایگانی را بعنوان رهبر انتخاب نماییم ولی آقای خامنه ای بعنوان معاون و قائم مقام ایشان عملاً زمام امور را در دست گیرند.

در واقع در دید اكثر اعضای مجلس تنها فردی كه توانایی اداره كشور و رهبری نظام را در عمل داشتند شخص آقای سید علی خامنه ­ای بودند.

بعد از رأی مثبت اعضای مجلس خبرگان به فردی شدن رهبری، بحث پیرامون كاندیداها شروع میگردد (آقایان خامنه ­ای و هاشمی در رأی گیری بمنظور فردی شدن رهبری رأی منفی میدهند كه در فیلم جلسه مجلس خبرگان مشهود است).  سپس گروهی از نمایندگان مطرح میكنند آیت ا... خمینی سخنانی پیرامون رهبر بعدی نظام بر زبان جاری ساخته ­اند و از آقای هاشمی درخواست میكنند این سخنان را بیان نمایند. در این زمان نیز آقای هاشمی بلافاصله به بیان نقل قول از حضرت امام نمی پردازند، بلكه ضمن اشاره به سخن امام در وصیتنامه در مورد سندیت نقل قولهایی كه از ایشان میشود، خطاب به جمع نمایندگان خاطر نشان می سازند آنچه قصد بیان آن را دارند هیچ یك از مواردی نیست كه امام در وصیت نامه خود برشمرده ­اند، اما سند این گفته ­ها خود ایشان(هاشمی رفسنجانی) هستند كه البته دیگرانی مانند آیت ا... موسوی اردبیلی، حاج سید احمد خمینی و آقای میرحسین موسوی شاهد آن بوده و می­توانند شهادت بدهند. در این حال از آنجا كه اعضای مجلس خبرگان همچنان اصرار می ورزند تا نقل اظهارات حضرت امام خمینی درباره آیت ا... خامنه ­ای بپردازد، ایشان مبادرت به كار میكنند. بنابراین آنچه صورت گرفته كاملا طبق اصرار و خواست نمایندگان مجلس خبرگان بوده است و نه یك اقدام شخصی و فردی.

درباره نقش و تأثیر این اظهارات آقای هاشمی رفسنجانی در انتخاب آیت ا... خامنه ­ای به رهبری باید گفت تردیدی در تأثیر گذاری جدی این اظهارات وجود ندارد، اما این تأثیرگذاری نه از حیث ایجاد انگیزه ابتدایی در نمایندگان، بلكه از حیث تأیید تمایل و رأی مافی ­الضمیر خبرگان بوده است.

نویسندگان

نظرسنجی

  چند درصد از مطالب وبلاگ را مطالعه نمودید؟ • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
log